Grumpy Cat w dwa lata zarobił 100 mln dolarów. Więcej niż Cristiano Ronaldo

Tech

grumpycats.comGrumpy Cat gra w filmach i pisze książki

Niemal 100 mln dolarów w ciągu dwóch lat zarobił dla swojego właściciela Grumpy Cat, czyli zrzędliwy kot, który jest prawdziwym królem internetowych memów. A wszystko dzięki charakterystycznemu "wkurzonemu" wyrazowi pyska.

Grumpy Cat w ostatnich dwóch latach podbił światowy internet. Jego popularność jest coraz większa, co przekłada się m.in. na sprzedaż firmowanych przez niego książek i filmu. Okazuje się, że w tym czasie kot o niezwykłym wyrazie pyska zarobił dla swojej właścicieli 99,5 mln dolarów.

Więcej niż gwiazdy

Ta astronomiczna kwota może zrobić wrażenie nawet na największych gwiazdach kina czy sportu. Zrzędliwy kot zarobił w zeszłym roku więcej niż np. aktorka Gwyneth Paltrow, która według Forbesa powiększyła swój majątek o 18,6 mln dolarów. Co więcej pieniędzy na koncie właścicielki Grumpy Cata przybywało szybciej niż u Cristiano Ronaldo. Piłkarz Realu Madryt zarobił w zeszłym "tylko" 42,2 mln dolarów.

Kocie krocie

Popularność Grumpy Cata cały czas rośnie. Profil kota można znaleźć na większości portali społecznościowych, m.in. Facebooku i Twitterze oraz w serwisie YouTube. Każde jego internetowe konto jest śledzone przez miliony ludzi. Wizerunek kota znajduje się na pamiątkach, zabawkach, książkach i kalendarzach. Zwierzak wystąpił także w wielu programach telewizyjnych i kilku filmach. Jego kariera nabrała takiego rozpędu, że Grumpy Cat stał się znakiem handlowym i został opatentowany.

Skąd ta zrzędliwość?

Według opiekunki kota, specyficzny wyraz pyska zwierzęcia spowodowany jest wadą genetyczną związaną z karłowatością. Jak twierdzi Tabatha Bundesen, poza tą ułomnością Grumpy Cat jest normalnym kotem.

Autor: msz/ / Źródło: Business Insider, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: grumpycats.com