TVN24 Biznes | Tech

Google kończy wspieranie przeglądarki Internet Explorer

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl
MICROSOFT WINDOWS 11
MICROSOFT WINDOWS 11MICROSOFT.COM
wideo 2/3
MICROSOFT.COMMICROSOFT WINDOWS 11

Google kończy wsparcie dla przeglądarki Internet Explorer. 15 czerwca 2022 roku Microsoft również zakończy wsparcie techniczne dla swojego produktu. Podjęte przez Google decyzje nie oznaczają, że niemożliwe stanie się korzystanie z przeglądarki Google przy użyciu Internet Explorer.

15 czerwca 2022 roku firma Microsoft zakończy udzielania technicznego wsparcia swojej pierwszej przeglądarki internetowej – Internet Explorer. Teraz na podobny ruch zdecydowało się Google, które również poinformowało o zakończeniu wspierania popularnej niegdyś przeglądarki we własnej wyszukiwarce. Podjęte przez Google decyzje nie oznaczają, że niemożliwe stanie się korzystanie z przeglądarki Google przy użyciu Internet Explorer. Pomimo tego – użytkownicy tej przeglądarki nie będą mogli korzystać z większości funkcji, w które wyposażona jest wyszukiwarka Google.

Internet Explorer – kiedy powstał?

Przeglądarka Internet Explorer została wydana w 1995 roku. Do około 2012 roku produkt firmy Microsoft był zdecydowanym światowym liderem wśród dostępnych przeglądarek internetowych. Najnowsza wersja przeglądarki – Internet Explorer 11 – wypuszczona została 17 października 2013 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

17 marca 2017 roku firma Microsoft poinformowała, że Internet Explorer zostanie zastąpiony przez przeglądarkę Microsoft Edge. Tym samym technologiczny gigant ogłosił zakończenie historii Explorera. - Ogłaszamy, że przyszłość Internet Explorer na Windows 10 jest w Microsoft Edge. Aplikacja Internet Explorer 11 zostanie wycofana i utraci wsparcie techniczne 15 czerwca 2022 roku, dla wybranych wersji Windows 10 - przekazała Sean Lindsay, menadżer programu Microsoft Edge.

Przeglądraki na świecie

W 2021 roku światowym liderem w grupie przeglądarek internetowych jest zdecydowanie Google Chrome. Ustępujący mu zdecydowanie Internet Explorer w 2021 roku posiadał zaledwie 0,61% całego rynku przeglądarek internetowych. Na komputerach używany jest on przez 2,47 procent użytkowników, na urządzeniach mobilnych 0,01 procent a na tabletach 0,05 procent. Jest to znaczny spadek w porównaniu z 2004 rokiem, kiedy udział w rynku przeglądarki od Microsoftu wynosił 94,04 procent.

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości