TVN24 Biznes | Tech

Apple chce poprawić bezpieczeństwo klientów mobilnego sklepu

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl/developer.apple.com
Apple prezentuje iPhona 13 i nowe iPady
Apple prezentuje iPhona 13 i nowe iPady
wideo 2/4
Apple prezentuje iPhona 13 i nowe iPady

Apple zdecydował, że we wszystkich dostępnych w App Store aplikacjach musi istnieć opcja usunięcia konta, które było konieczne do zainstalowania apki. Zmiany mają wejść w życie do końca stycznia 2022 roku.

Apple zmienia zasady działania swoich aplikacji, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Od 31 stycznia 2022 roku wszystkie dostępne w sklepie App Store aplikacje, z których korzystanie będzie się wiązało z założeniem konta, będą musiały również oferować możliwość usunięcia konta i apki. - Aplikacje, które zbierają dane użytkownika, muszą uzyskać zgodę użytkownika na ich gromadzenie, nawet jeśli takie dane zostaną uznane za anonimowe w momencie gromadzenia danych, lub bezpośrednio po nim. Płatne funkcje aplikacji nie mogą być zależne od tych danych, ani wymagać od użytkownika udzielenia dostępu do nich – poinformowała na swoim blogu firma.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Apple – co dadzą zmiany w App Store?

Wprowadzone przez Apple zmiany pozwolą użytkownikom na posiadanie znacznie większej kontroli nad udostępnionymi przez siebie danymi. Jednym z ważniejszych jej skutków jest fakt, że jej wprowadzenie uniemożliwi twórcom aplikacji wykorzystywanie informacji o użytkownikach, gdy zdecydują się oni na usunięcie konta. - Jeśli Twoja aplikacja obsługuje tworzenie konta, musisz również zaoferować usunięcie konta w aplikacji – wyjaśnia firma.

Zobacz >> Google wprowadza weryfikację dwuetapową

Apple – do App Store wraca stara funkcja

Wprowadzenie możliwości usunięcia swojego konta to nie jedyna funkcja, za pomocą której Apple chce poprawić bezpieczeństwo i komfort swoich użytkowników. Serwis TechCrush poinformował, że do urządzeń sygnowanych symbolem nadgryzionego jabłka wraca opcja "zgłoś problem". Dzięki niej użytkownicy mogą poinformować o wadliwie działających programach, ale również zgłosić nielegalne treści, na przykład próby wyłudzania pieniędzy.

Użytkownicy konkurencyjnego sklepu od Google mogą zgłosić nieprawidłowe treści na przygotowanej przez producenta stronie.

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl/developer.apple.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości