Nowe rekordy na amerykańskiej giełdzie. Trwa dobra passa

Rynki


W poniedziałek indeksy giełdowe w USA kontynuowały wzrosty i zakończyły sesję na rekordowo wysokich poziomach. Notowaniom pomagały lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,09 proc. do 18 533,05 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,52 proc. do 5055,78 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,24 proc. do 2166,89 pkt. Dow Jones i S&P 500 zakończyły dzień na rekordowo wysokich poziomach.

Wyniki kwartalne

W centrum uwagi w USA jest sezon prezentacji wyników. Przed sesją w poniedziałek rezultat lepszy od oczekiwań analityków zaraportował Bank of America. Bank zanotował w drugim kwartale skorygowany zysk na akcję w wysokości 36 centów. Tymczasem analitycy oczekiwali w II kw. 33 centów zysku na akcję. Bank of America jest trzecią - po Citigroup i JPMorgan - dużą amerykańską instytucją finansową, której wyniki kwartalne okazały się lepsze of prognoz. We wtorek wyniki kwartalne opublikuje Goldman Sachs, a w środę Morgan Stanley Lepsze od oczekiwań były wyniki producenta zabawek spółki Hasbro. Spółka zanotowała zysk na akcję wynoszący 41 centów w porównaniu z oczekiwaniami zysku na poziomie 39 centów.

Autor: mb//bgr / Źródło: PAP