Spadki na Wall Street. Najważniejsze indeksy w dół

Rynki


Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów, ale im bliżej było końca dnia, tym chętniej inwestorzy kupowali akcje.

Na koniec dnia Dow Jones Industrial spadł o 0,32 proc. do 17 773,64 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,62 proc. do 4775,36 pkt. S&P 500 spadł o 0,51 proc. do 2065,30 pkt.

Z rozwagą

Po silnym, ponad 3 proc. spadku w czwartek, spadki w piątek kontynuował Apple. Zamieszanie na rynkach w związku z tą spółką wywołała wypowiedź Carla Icahna - inwestora i miliardera, który poinformował, że sprzedał posiadane akcje Apple w związku z obawami dotyczącymi perspektyw spółki w Chinach. Icahn powiedział CNBC, że z dużą rozwagą podchodzi do akcji amerykańskich spółek. Po wynikach kwartalnych zyskiwały akcje koncernu paliwowego Exxon, który podał lepsze od oczekiwań rezultaty zarówno na poziomie zysku netto, jak i przychodów. Tracił natomiast kurs innej dużej spółki z amerykańskiej branży paliwowej, Chevron. Firma ta rozczarowała raportem, który wskazał na większą od oczekiwań stratę kwartalną oraz ponad 30 proc. spadek sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem.

29.04 | Podsumowanie dnia na rynkach

Autor: ag / Źródło: PAP