Spadki na Wall Street. To koniec ery stabilnych wzrostów?


Środa na Wall Street zakończyła się lekkimi spadkami większości indeksów. W trakcie sesji kursy mocno wahały się, a zdaniem analityków jest to potwierdzenie powrotu do większej zmienności rynku po dwóch latach stabilnych wzrostów na giełdach.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,04 proc. i wyniósł 17.67 pkt. S&P 500 zniżkował o 0,42 proc. i wyniósł 2.041,51 pkt. Nasdaq Comp. spadł o 0,23 proc., do 4.716,70 pkt.

Duża zmienność

W firmach w USA przybyło w styczniu 213 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce w styczniu przybyło 220 tys. miejsc pracy. Oficjalne dane o liczbie nowych miejsc pracy i stopie bezrobocia Departament Pracy USA poda w piątek. W USA zanotowano wzrost indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks wyrównany sezonowo zwyżkował w tygodniu zakończonym 30 stycznia o 1,3 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 3,2 proc. Indeks jest o 36,6 proc. powyżej wartości sprzed roku. Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w końcowym wyliczeniu 54,2 pkt. w styczniu wobec 53,3 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 54,1 pkt. Wskaźnik ISM aktywności w usługach w USA wyniósł w styczniu 56,7 pkt. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 56,4 pkt. W grudniu wskaźnik aktywności w usługach w USA wyniósł 56,5 pkt., po korekcie z 56,2 pkt.

Dolarysxc.hu

Autor: mb / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości