Trzynasta emerytura

    4 kwietnia 2019

    Emeryci i renciści otrzymają w maju jednorazowo 1100 złotych brutto (około 888 złotych netto) - przewiduje uchwalona w czwartek przez Sejm ustawa o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku.

    Obietnice Prawa i Sprawiedliwości będą nas kosztować, ale dopiero w pewnym momencie, kiedy już będzie rządził inny obóz polityczny - ocenił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były premier profesor Marek Belka. Jego zdaniem, cała sytuacja przypomina mu "rozumowanie karpi" przed Wigilią. Były minister finansów mówił także o "grupie podpalaczy" w odniesieniu do niedawnych rozmów Jarosława Kaczyńskiego z liderem hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascalem i wicepremierem Włoch Matteo Salvinim przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

    Emerytury i renty do kwoty 2447,55 zł wzrosną bardziej, niż by to wynikało z ustawowego mechanizmu waloryzacji. To realna korzyść dla wszystkich Polaków – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że emerytów i rencistów czeka także dodatkowe wsparcie w postaci trzynastej emerytury.