Davos 2019

    4 kwietnia 2019

    Podczas wizyty w Londynie amerykański minister skarbu Steven Mnuchin złożył deklarację dotyczącą umowy handlowej z Wielką Brytanią. Zapewnił, że Stany Zjednoczone chcą ją uzgodnić do końca 2020 roku. - Czekamy na kontynuację wspaniałych stosunków handlowych - dodał.

    Tysiące uczniów przemaszerowało w piątek przez Berlin, by zamanifestować konieczność walki z globalnym ociepleniem. Mniejsza demonstracja została zorganizowana w szwajcarskim Davos przez szesnastoletnią szwedzką aktywistkę Gretę Thunberg.

    Potrzebujmy pewnych zmian w Europie, potrzebujemy trochę przebudować nasz europejski dom w wielu kwestiach po to, by uczynić ją bardziej spójną, by uczynić ją bardziej braterską - podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w szwajcarskim Davos. - Nie może być takiej sytuacji, że tworzymy jakieś NATO-bis - komentował prezydent, odnosząc się do propozycji kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

    Spory handlowe, napięte stosunki międzynarodowe, brexit i spowolnienie wzrostu. To tylko niektóre tematy, które zdominują Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. W Szwajcarii zabraknie jednak wielu liderów.