Megaloteria bez głównej wygranej. Rekordowa kumulacja wciąż czeka na zwycięzcę

Pieniądze

Jakie są szanse na wygraną w Lotto?TVN24 BiS
wideo 2/2

W piątkowym losowaniu loterii Eurojackpot nikomu nie udało się rozbić rekordowej kumulacji. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu ponownie będzie można wygrać 390 milionów złotych.

W piątek wylosowano następujące liczby 8, 19, 33, 38, 44 oraz 4, 10. Nie wytypował ich jednak żaden z graczy. To oznacza, że w kolejnym losowaniu, w piątek 2 listopada, do zgarnięcia znów będzie wygrana I stopnia, która wynosi 90 milionów euro, czyli 390 milionów złotych.

To rekordowa suma. Zgodnie z regulaminem gry kwota, która osiągnie ponad 90 mln euro, powiększa kwotę przeznaczoną na wygrane II stopnia w kolejnym losowaniu.

W Polsce40 osób poprawnie wytypowało w sumie pięć cyfr (4+1). Za wygraną V stopnia otrzymają po blisko 21,8 tysiąca złotych.

Oto polskie wygrane z 26 października:

Polskie wygrane w Eurojackpot z 26 października 2018lotto.pl

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu ubiegłego roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

W grze uczestniczy 18 europejskich państw, stąd kwoty na wygrane są tak duże. Wszyscy grający mają takie same szanse.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock