Kilka banków ostrzega przed utrudnieniami

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier o przedłużeniu wakacji kredytowych
Premier o przedłużeniu wakacji kredytowychTVN24
wideo 2/7
TVN24Premier o przedłużeniu wakacji kredytowych

ING Bank Śląski, BNP Paribas, Bank Pekao - to część banków, w których w najbliższych dniach zaplanowano prace serwisowe. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do usług. Poniżej piszemy o szczegółach.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od 23.30 do 6.00, niedostępne będą m.in. bankomaty i wpłatomaty, system Moje ING, płatności Blik, przelewy ekspresowe, płatności internetowe za pomocą Płać z ING oraz płatności kartami w internecie z 3DSecure, czyli te, które potwierdza się w aplikacji lub kodem SMS. "Mogą być też przerwy w obsłudze kart. Wtedy nie zapłacisz nią, nie aktywujesz jej, nie nadasz jej PIN-u i nie zmienisz limitów płatności" - czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

"Jeśli w czasie prac zamierzasz korzystać z bankowości: wypłać wcześniej gotówkę, jeśli planujesz wydatki, zrób konieczne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych" - radzą przedstawiciele banku. "Jeśli w czasie przerwy zdarzy się, że np. zgubisz kartę, nie czekaj na koniec prac. Od razu zadzwoń na naszą infolinię: +48 32 357 00 12 - nasi specjaliści zastrzegą kartę" - dodano.

Ponadto w nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0.00-3.00, mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w bankomatach i we wpłatomatach sieci ING/Planet Cash.

BNP Paribas

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 22.00 do godziny 0.30, niedostępne będą usługi płatnicze: płatności Blik, płatności online typu PaybyLink i PaybyNet, PayU Express, płatności mobilne - parkingi i bilety, przelew na telefon, express elixir, wnioski e-gov 500 plus.

Bank Pekao

Z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 22.00-1.00, będą prowadzone prace techniczne dotyczące portalu www.pekao.com.pl, "które mogą powodować utrudnienia w korzystaniu z serwisu oraz czasową niedostępność stron internetowych banku". Jednocześnie zastrzeżono, że prace nie będą miały wpływu na dostęp do usług i produktów Banku Pekao, w tym systemów bankowości elektronicznej.

Velo Bank

Z soboty na niedzielę, od 23.50 do 6.00, klienci Velo Banku nie zalogują się do bankowości internetowej i mobilnej oraz nie skorzystają z blika. Utrudnione mogą być też płatności online kartą.

Bank Pocztowy

We wtorek, w godzinach 22.00-24.00, wystąpi brak możliwości dokonania transakcji internetowych kartą z wykorzystaniem usługi 3D Secure.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości