Pieniądze

Na 500 plus zarobi turystyka. Co piąty rodzic chce wydać pieniądze na wyjazd

Pieniądze

PAP/EPAProgram Rodzina 500 plus nakręca branżę turystyczną

Program Rodzina 500 plus nakręca branżę turystyczną. W okresie czerwiec - wrzesień 2016 wzrost wyjazdów dzieci wyniósł grubo ponad 20 proc. - informuje Travelplanet.pl.

Eksperci nie mają wątpliwości, że to z pewnością widoczny efekt rządowego programu. Chęć wydawania pieniędzy z tego programu na wypoczynek i wakacyjne wyjazdy w badaniach SW Research i Travelplanet.pl, przeprowadzonych latem tego roku na ponadtysiącosobowej, reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków, deklarował co piąty beneficjent programu 500 plus - czytamy.

Widać również, że nie są to puste deklaracje. Po tegorocznych wakacjach szkolnych wzrost wyjazdów dzieci wynosił 14 proc. i również dwukrotnie przewyższał ogólny wzrost wyjazdów.

- Widać spory efekt 500 plus w turystyce - komentuje te dane Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl. - Rodzice dostrzegają, jak ważny dla ich dzieci jest wyjazd na wakacje czy ferie - dodaje.

Najważniejszy cel

Z badań SW Research i Travelplanet.pl wynika, że wypoczynek to najważniejszy cel do zrealizowania w wypadku dysponowania dodatkową gotówką.

Tymczasem tylko co piątego ankietowanego stać na sfinansowanie sobie wakacji w każdej chwili. Brak pieniędzy jest najczęstszym powodem niewyjeżdżania na urlop (48 proc.) Ale jednocześnie ponad połowę ankietowanych stać na wypoczynek po kilku miesiącach oszczędzania. Co drugi ankietowany (53 proc.) deklarował, że jest w stanie oszczędzać na wakacje przez cały rok. Ale kredyt lub pożyczkę na wakacje skłonny jest zaciągnąć tylko co piąty ankietowany (19 proc.)

- Plan systematycznego oszczędzania na wakacje to rozwiązanie dające możliwość natychmiastowego dostępu do okazyjnych ofert we wczesnych rezerwacjach - zauważa Damasiewicz.

First Minute

A jak wskazują eksperci Travelplanet.pl, odkładając 100-200 zł miesięcznie już teraz można zarezerwować wyjazd na przyszłoroczne wakacje. Okazja jest podwójna, bo organizatorzy oferują ogromne zniżki od 40 - 45 procent dla rezerwującego, do 60 proc. dla osoby towarzyszącej i nawet 80 procent dla dzieci.

Efekt? Za 100 zł można zarezerwować przyszłoroczne wakacje all inclusive w Bułgarii (które teraz kosztują niecałe 1200 zł), w Hiszpanii i Grecji (ok. 1600 zł) lub we Włoszech (niecałe 1800 zł).

First Minute to coraz bardziej preferowany sposób rezerwowania wakacji. Jak się okazuje na długo przed rozpoczęciem wakacji rezerwuje je ok. jedna czwarta polskich turystów.

Zobacz rozmowę o 500 plus. Gościem TVN24 BiS wiceminister rodziny, pracy i rodziny społecznej Bartosz Marczuk (24.10.2016):

Marczuk: nie powinno być tak, że na 500 plus kończymy politykę wobec rodzin

Autor: mb//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Raporty:
Pozostałe wiadomości