Twoje konto zostało zablokowane. Duży bank ostrzega przed atakiem hakerskim

Pieniądze

ShutterstockmBank ostrzega przed atakiem hakerskim

Ostrzeżenie przed rzekomą blokadą rachunku wydał swoim klientom mBank. Maile z taką informacją pojawiają się w skrzynkach wielu osób, jednak nie są one prawdziwe. Zostały stworzone przez hakerów, którzy starają się przejąć wrażliwe dane.

Klienci mBanku otrzymują maile z informacją o rzekomej blokadzie konta. Wiadomość jest jednak efektem pracy hakerów, a nie rzeczywistym ostrzeżeniem. Stanowi zagrożenie dla wielu osób, bowiem cyberprzestępcy w łatwy sposób mogą pozyskać wrażliwe dane, jak loginy, hasła, numery kart płatniczych czy nawet kody służące do wykonywania przelewu.

Oto przykład fałszywej wiadomości:

mBank ostrzega przed hakeramimBank

Klienci nie powinni wchodzić w przesłane w mailach linki. Połączenia z witryną nie są szyfrowane, zatem niebezpieczeństwo wyłudzenia danych jest wysokie.

mBank ostrzega przed hakeramimBank

Bank przypomina klientom, że nigdy nie prosi ich o podanie kodów przy logowania. W przypadku wpisania danych przypomina, że należy skontaktować się z pracownikiem mBanku, aby zmienić hasła dostępu. Przy logowaniu się należy zawsze sprawdzać, czy połączenie jest bezpieczne.

Ekspert: ataki hakerskie na banki zdarzają się codziennie

Ekspert: ataki hakerskie na banki zdarzają się codziennie

Autor: PMB//ms / Źródło: mBank

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock