TVN24 Biznes | Pieniądze

Drgnęło w lokatach. Banki zmieniają oferty

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Stopy procentowe i droższe kredyty. Jak wygląda zdolność kredytowa przeciętnej rodziny?
Stopy procentowe i droższe kredyty. Jak wygląda zdolność kredytowa przeciętnej rodziny?TVN24
wideo 2/11
TVN24 Stopy procentowe i droższe kredyty. Jak wygląda zdolność kredytowa przeciętnej rodziny?

Niektóre banki podnoszą oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Oto, jak prezentują się nowe oferty dotyczące oszczędności klientów w PKO BP, Banku Pekao, mBanku i Banku Millennium.

W kwietniu Rada Polityki Pieniężnej po raz siódmy z rzędu podniosła stopy procentowe. Główna stopa, referencyjna wzrosła do 4,50 proc. w skali rocznej. Banki były w ostatnich miesiącach krytykowane, że w ślad za podwyżkami stóp procentowych, co w konsekwencji oznaczało także wzrost rat kredytów, nie zmieniają oferty dotyczącej produktów oszczędnościowych. Powoli się to zaczyna zmieniać.

Oprocentowanie oszczędności - PKO BP

Od piątku oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych w PKO BP zostało podwyższone z 0,01 proc. do 0,5 proc. W przypadku produktów PKO Konto Dziecka i Rachunek SKO Konto dla Ucznia oprocentowanie środków do 2,5 tys. zł sięgnie 0,8 proc., powyżej tej kwoty - 0,5 proc.

Oprocentowanie lokaty na nowe środki na 12 miesięcy od piątku jest na poziomie 2,5 proc. w skali roku, a w bankowości osobistej i prywatnej 3,3 proc. W przypadku lokaty 3-miesięcznej stawka wynosi 2 proc., a w bankowości osobistej i prywatnej - 2,5 proc. w skali roku.

Oszczędności w Banku Pekao

Bank Pekao SA poinformował, że od 4 maja podwyższa standardowe oprocentowanie kont oszczędnościowych posiadanych przez obecnych i nowych klientów. Oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym i Koncie Oszczędnościowym Mój Skarb dla dzieci do 18 lat wzrośnie do 1 proc., a na Koncie Oszczędnościowym Premium do 1,2 proc.

W promocji dla nowych klientów dostępnej od 28 kwietnia do 31 lipca w bankowości mobilnej PeoPay, internetowej Pekao24 i w oddziałach oprocentowanie wyniesie 3,5 proc. na 6 miesięcy: do 400 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Premium, do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym oraz do 3 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Mój Skarb dla dzieci.

Pekao SA podwyższa też oprocentowanie lokat. W promocji dostępnej od 15 kwietnia u doradców premium (dla nowych i obecnych klientów) Lokata na Nowe Środki do 1 mln zł będzie oprocentowana od 2,25 proc. do 2,75 proc. (w zależności od tego, czy będzie to lokata na trzy, sześć czy dwanaście miesięcy). Z kolei w promocji oferowanej od 28 kwietnia Lokata mobilna PeoPay (oferta dla obecnych i nowych środków, dla nowych i obecnych klientów, którzy wyrażą zgody marketingowe i włączą e-wyciągi) stawka oprocentowania wyniesie 2,5 proc. na 3 miesiące do 30 tys. zł.

Produkty oszczędnościowe w mBanku

mBank skorygował ofertę produktów oszczędnościowych 19 kwietnia. Oprocentowanie eKonta oszczędnościowego do 99,9 tys. zł wzrosło z 0,01 do 0,75 proc., a nadwyżki ponad tę kwotę - do 1,00 proc.

Podniesiono też oprocentowanie rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie (Premium z 0,20 do 1,50 proc., a Standard z 0,01 do 0,50 proc.) oraz lokat terminowych (z 0,01 proc. do 0,50 proc.). W przypadku 6-miesięcznej lokaty na nowe środki oprocentowanie wzrosło do 0,7 proc.

Konto oszczędnościowe w Banku Millennium

W Banku Millenium w ofercie obowiązującej do 14 maja oprocentowanie nowych środków do 200 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit wynosi 2,5 proc. w skali roku. Promocyjne oprocentowanie będzie naliczane przez 60 dni.

Czytaj także: Czy to jest dobry moment na kredyt ze stałym oprocentowaniem? >>>

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości