Praca szuka człowieka. Te triki zwiększą twoje szanse

Pieniądze

Jak zwiększyć swoje szansę na zatrudnienie? Liczą się nie tylko kompetencje, ale i wyglądtvn24bis
wideo 2/5

121 tys. osób - dostało na portalu rekrutacyjnym Goldenline wiadomość bezpośrednio od firmy w pierwszym kwartale 2017 roku. Oprócz informatyków, najczęściej poszukiwani byli inżynierowie i osoby zajmujący się sprzedażą. Podpowiadamy, jak można zwiększyć swoje szanse na zdobycie dobrej pracy.

Coraz częściej osoby zajmujące się rekrutacją kontaktują się z osobami będącymi na początku swojej kariery zawodowej. Na rekomendowaniu pracowników można zarobić od setek do nawet kilku tysięcy złotych. W branży IT 1000 złotych za polecenie dobrego pracownika to już standard. Ile firma - średnio - płaci za polecenie jej dobrego kandydata do pracy: odpowiedź na to pytanie znajdziesz w wideo.

Zasady rekrutacji

Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? Z badań wynika, że w procesie rekrutacyjnym liczą się nie tylko kompetencje, ale też ubiór. Ryzykowne bywają krótkie spodenki, bluzy z kapturem, sandały, a nawet przesadny makijaż. Jeśli zakładamy garnitur, to powinniśmy wybrać klasykę. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego filmu.

Czego unikać?

Nie warto spuszczać z tonu, gdy już zostaniemy zatrudnieni. 44 proc. ankietowanych HR-owców było mniej skłonnych awansować osoby, które ubierają się w sposób prowokacyjny. Natomiast 43 proc. z nich było mniej skłonnych awansować osoby, które noszą niewyprasowane ubrania.

Co robi pingwin w sombrero? Tak wygląda rekrutacja. Materiał wideo:

Co robi pingwin w sombrero? Tak wygląda rekrutacjaTVN24 BiS

Autor: db/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24bis