Pieniądze

Tych rzeczy lepiej nie kupować w 2017 roku

Pieniądze

ShutterstockCzego lepiej nie kupować w 2017 roku?

Nić dentystyczna, słuchawki z przewodami, czy inteligentne lodówki - to tylko niektóre rzeczy, których lepiej nie kupować w przyszłym roku - radzą amerykańscy eksperci, z którymi rozmawiali dziennikarze serwisu Market Watch.

Zastanów się dwa razy zanim kupisz te rzeczy:

1. Słuchawki z przewodami Tradycyjne słuchawki douszne z przewodami niebawem mają odejść do lamusa. Tak przynajmniej uważa firma Apple, która na rynek wprowadziła słuchawki bezprzewodowe AirPods.

Taki sprzęt został dołączony do najnowszego smartfona z logo nadgryzionego jabłka, czyli iPhone 7. Jego posiadacze mogą wprawdzie korzystać z tradycyjnych słuchawek (do zestawu dołączono przejściówkę), ale amerykański koncern właśnie w bezprzewodowej technologii widzi przyszłość.

Posunięcie Apple'a to zdaniem firmy przełom, ale wielu ekspertów nie ma wątpliwości, że chodzi po prostu o większy zysk. Bezprzewodowe słuchawki kosztują bowiem 800 zł i są jednorazowe. Dlaczego? Nie można ich naprawić, bo jedyny sposób na dostanie się do wnętrza urządzenia, to jego rozcięcie. Kiedy jednak to zrobimy, to słuchawki będą pasowały już tylko do śmietnika. 2. Inteligentne lodówki Przed rokiem inteligentne lodówki były odkryciem technologicznych targów CES w Las Vegas. Wielu nie ma wątpliwości, że innowacyjne urządzenia, to przyszłość elektroniki użytkowej, ale ich wysoka cena i niedoskonałość np. pod względem bezpieczeństwa każą zastanowić się, czy kilka tysięcy dolarów warto inwestować w taki sprzęt już teraz. Wprawdzie za pomocą inteligentnej lodówki i smartfona możemy (dzięki wbudowanym kamerom) zajrzeć do środka urządzenia i sprawdzić, czy mamy śmietanę, ale doświadczenie pokazuje, że to wysoki koszt za prywatność, którą możemy utracić. Wiele bowiem było przypadków, że słabo chronione lodówki stawały się celem ataku hakerów, którzy przejmowali nimi kontrolę, a potem - jak po nitce do kłębka - infekowali kolejne sprzęty w domu, w tym np. komputer, czy system alarmowy. Zatem z zakupem inteligentnej lodówki lepiej poczekać do chwili aż będą one bardziej bezpieczne. 3. Nić dentystyczna Kończący się rok był przełomowy dla nici dentystycznej. Wcześniej przez dekady dentyści polecali ich używanie, bo miało to być zbawienne dla naszych zębów. Jednak - po śledztwie Associated Press - okazało się, że nie ma wiarygodnych badań, które potwierdzałyby, że używanie nici rzeczywiście zapobiega próchnicy. W efekcie rząd USA wycofał swoją rekomendację zalecającą używanie nici dentystycznej, którą wydał w 1979 roku. 4. Moda gwiazd Nikt z nas nigdy nie będzie Kim Kardashian, ale wielu z nas może ubrać się jak ona. Jednak zdanie Market Watch, to strata pieniędzy. Wszystko przez to, że sygnowane nazwiskiem tego, czy innego celebryty ubrania, czy kosmetyki są zwykle bardzo drogie i jednocześnie jakościowo nie warte swojej ceny. Przykład? Biały t-shirt Kanye Westa za 120 dolarów, czy poncho Gwyneth Paltrow za 550 dolarów.

Po co Polak chodzi do centrum handlowego? Nie tylko na zakupy. Zobacz materiał wideo:

Do centrum handlowego nie tylko po zakupy. Polak lubi tam też zjeść
Do centrum handlowego nie tylko po zakupy. Polak lubi tam też zjeść

Autor: msz/gry / Źródło: Market Watch

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości