Zelmer zdjął sznur opcji z szyi

Najnowsze

Aktualizacja:
zelmer.plZelmer ma ugodę z bankiem

Zelmer - giełdowy producent sprzętu gospodarstwa domowego - zawarł z BRE Bankiem porozumienie w sprawie restrukturyzacji portfela opcji walutowych o wartości 30 mln euro - poinformowała spółka. Polega ono na tym, że spółka przesunęła termin realizacji transakcji do końca 2010 roku. Jest więc szansa, że do tego czasu złoty się wzmocni. A poza tym - jak napisał w komunikacie Zelmer - opcje zostały w ten sposób dopasowane do faktycznych kontraktów zagranicznych.

"Zgodnie z osiągniętym z bankiem porozumieniem, termin realizacji transakcji opcji walutowych o łącznej wartości 30 mln EUR (obowiązek sprzedaży przez Zelmer SA na rzecz Banku) uległ przesunięciu z okresu od stycznia 2009 r. do czerwca 2009 r. na okres od lipca 2009 r. do końca 2010 r. - napisano w komunikacie.

Porozumienie przewiduje też, że do wysokości 28 mln zł wartości kontraktów opcyjnych, Zelmer nie musi płacić depozytu zabezpieczającego. Wcześniej było to 9 mln zł. To znacznie zmniejszy koszty tych transakcji.

Porozumienie obejmuje 75 proc. wszystkich otwartych pozycji Zelmera na opcjach walutowych. Znaczy to, że z innymi bankami producent odkurzaczy zawarł umowy na kolejne 10 mln euro.

"Z pozostałymi bankami, z którymi spółka zawarła transakcje opcyjne prowadzone będą negocjacje w celu ich restrukturyzacji" - napisał Zelmer.

W ocenie Zelmera zawarte walutowe transakcje opcyjne nie zagrażają juz sytuacji finansowej spółki i pozwalają na terminowe regulowanie przez nią bieżących i przyszłych zobowiązań.

ram

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: zelmer.pl