Zawieszająca się strona, problemy z automatami. ZUS wydłuża godziny pracy

Awarie ZUSomatów. Winny "duży ruch i pogniecione dokumenty"
TVN24 Biznes i ŚwiatAwarie ZUSomatów. Winny "duży ruch i pogniecione dokumenty"

Zawieszająca się strona ePUAP, automaty w ZUS, które nie przyjmują deklaracji - tak upływa ostatni dzień wyboru między OFE a ZUS. Polacy ruszyli do urzędów, by zdecydować, gdzie mają trafiać ich składki emerytalne. Jak dowiedział się reporter TVN24 Biznes i Świat ZUS wydłużył czas pracy swoich urzędów: co najmniej do 18:00.

Czwartek jest ostatnim dniem, kiedy można złożyć do ZUS deklarację, czy chcemy, by część naszej składki emerytalnej była odkładana w otwartych funduszach emerytalnych. Następna szansa dopiero za dwa lata. Dotychczas na OFE zdecydowało się niemal 1,37 mln osób.

Złożenie deklaracji o pozostaniu w OFE nie wszędzie jest jednak takie proste.

ABC REFORMY EMERYTALNEJ - PRZECZYTAJ ZANIM ZDECYDUJESZ

Maszyna odmawia posłuszeństwa

Jak informują nasi widzowie i internauci, awarii ulegają urzędomaty w warszawskich oddziałach ZUS. Umożliwiają one składanie dokumentów w formie papierowej i elektronicznej. Klienci za pomocą urządzeń mają również dostęp do portalu PUE (czyli indywidualnych profili), strony internetowej ZUS oraz możliwość połączenie się z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej.

Pracownicy ZUS przyznają, że nie wszystkie automaty działają prawidłowo, ale tłumaczą, że to wynik dużego w ostatnich dniach ruchu i wkładanych do urządzeń pogniecionych dokumentów.

Problem w sieci

A jak sprawdził reporter TVN24 Biznes i Świat Dominik Cierpioł, cały czas zawiesza się także portal ePUAP, za pośrednictwem którego również można złożyć oświadczenie. Minister administracji Rafał Trzaskowski nie krył, że problem zostanie usunięty dopiero w następnym roku.

Autor: rf/km/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości