Zamieszki w Hongkongu. Ekspansja muzułmanów. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze


Do czego doprowadzą zamieszki w Hongkongu? Czy muzułmanie są ekspansywni, a może dyskryminowani? Jak zachowa się Donald Tusk, kiedy na szali będzie interes narodowy i interes całej Europy? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy wieczorem w TVN24 Biznes i Świat.

"Epicentrum"

W programie "Epicentrum" będziemy rozmawiać m.in. o przedwczesnej inicjacji seksualnej nastolatków. Wszystko dlatego, że w Wielkiej Brytanii ofiarami "pornozemsty" stają się nawet 11-latki. Ich byli "partnerzy" publikują w sieci zdjęcia i nagrania o charakterze seksualnym. Przytoczymy również historię z Atlanty w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwa proces kilkunastu nauczycieli. Oskarżono ich o udzielanie pomocy ściągającym w trakcie testów uczniom. Naszych gości spytamy, czy przyzwolenie na ściąganie to polska specjalność? Naszych gości zapytamy także, czy muzułmanie są tak ekspansywni, czy też może reszta świata ich dyskryminuje? Przyczynkiem do tej dyskusji będzie historia koszykarek z Kataru, które nie zagrają w międzynarodowych zawodach, bo przepisy zakazują rywalizacji w chustach. Gośćmi programu "Epicentrum" będą ksiądz Kazimierz Sowa oraz aktor Mariusz Czajka. Początek o godz. 20.00.

"Świat"

W programie "Świat" zastanowimy się nad tym, po której stronie stanie Donald Tusk, kiedy na szali będzie interes narodowy i interes całej Europy? Między innymi o tym będziemy rozmawiać z jedną z najbardziej wpływowych Polek - Henryką Bochniarz. Będziemy również rozmawiać o zamieszkach w Hongkongu. Zastanowimy się do czego mogą doprowadzić antyrządowe protesty. Początek programu "Świat" o godz. 21.00. Zapraszamy w imieniu Jolanty Pieńkowskiej.

"Bilans"

O godz. 21.40 w programie "Bilans" Robert Stanilewicz podsumuje dzień na rynkach i zajrzy na kończąca się sesję na amerykańskiej giełdzie.

"24 godziny"

W programie "24 godziny" podsumujemy wydarzenia w Polsce i na świecie. Początek programu o godz. 22.00.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS