Yaris, Corolla i Avensis do warsztatów. Usterki w ponad 2 mln toyot na świecie

Najnowsze

Toyota | EPAW ciągu dwóch miesięcy Toyota wezwała do warsztatów w sumie ponad 9 mln swoich samochodów

Toyota poinformowała w środę, że z powodu problemów z poduszką powietrzną wzywa do warsztatów właścicieli 2,27 mln samochodów sprzedanych na całym świecie. Chodzi m.in. o modele Yaris, Corolla i Avensis. To trzecia taka akcja tego japońskiego producenta w ostatnich miesiącach.

Rzecznik koncernu powiedział, że w systemie uruchamiania poduszek powietrznych w ok. 20 modelach mogą wystąpić usterki, w najgorszym razie grożące zapaleniem się auta. W Japonii dotyczy to ok. 650 tys. samochodów, a za granicą tego kraju - 1,62 mln aut.

Płonące fotele

Rzecznik dodał, że jeden z kierowców w Japonii złożył skargę, ponieważ z powodu tej usterki spłonęły fotele w samochodzie. Nie odnotowano jednak żadnego poważnego wypadku - podkreślił.

Łącznie z najnowszą akcją w czasie ostatnich dwóch miesięcy Toyota wezwała do warsztatów właścicieli ponad 9 mln samochodów. Na początku kwietnia wezwanie z powodu pięciu różnych problemów technicznych dotyczyło kierowców 6,39 mln aut. Koncern podkreślał wówczas, że usterki te nie były powodem żadnego wypadku.

Pod koniec maja producent wezwał z kolei właścicieli ponad 500 tys. samochodów, głównie w Ameryce Północnej, z powodu różnych wad, w tym problemu z mocowaniem koła zapasowego.

Autor: ToL / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Toyota | EPA