Najnowsze

"Weź paragon" i zapewnij sobie prawo do reklamacji

Najnowsze

tvn24Paragon jest dowodem transakcji

Rusza letnia akcja Ministerstwa Finansów pt. "Weź paragon". Kontrolerzy będą sprawdzać, czy sprzedawcy wydają klientom rachunki. Resort przypomina, że paragon z kasy fiskalnej jest jedynym dowodem pozwalającym na ewentualną reklamację towaru lub jego zwrot.

Celem akcji jest podniesienie poziomu wiedzy zarówno sprzedawców, jak i kupujących - o korzyściach płynących z wydawania i brania paragonu.

Podczas akcji prowadzone będą kontrole punktów sprzedaży, sklepów i barów pod kątem wydawania paragonów, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych.

Przeciwko szarej strefie

Rzeczniczka MF Wiesława Dróżdż podkreśliła, że paragon z kasy fiskalnej jest jedynym dowodem pozwalającym na ewentualną reklamację towaru lub jego zwrot.

- Dlatego też warto pamiętać o zachowaniu paragonu lub w przypadku, gdy sprzedawca go nie wydrukuje, poprosić o jego wydanie. Rejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej gwarantuje także, że sprzedawca odprowadza należny podatek do budżetu państwa, a nie do własnej kieszeni. Jest to także niezbędny warunek do tworzenia warunków uczciwej konkurencji - powiedziała.

Autor: ToL,mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości