TVN24 i TVN najbardziej opiniotwórcze

Najnowsze

Aktualizacja:

TVN24 oraz TVN to najczęściej cytowane telewizje w Polsce – wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Oba kanały znacznie wyprzedziły TVP1, TVP Info oraz TV Trwam, które zajęły dalsze miejsca w rankingu.

W listopadzie 2013 roku TVN24 był najczęściej cytowaną stacją telewizyjną w Polsce. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła stacja TVN. Według analizy IMM to na informacje podawane na tych antenach telewizyjnych najczęściej powoływały się inne media.

Natomiast najczęściej cytowaną telewizją ekonomiczną była stacja TVN CNBC. Trzecie miejsce wśród najczęściej cytowanych portali internetowych zajął tvn24.pl.

Badają od 10 lat

Według IMM w listopadzie media najczęściej poruszały tematy polityczne – rekonstrukcję rządu, sytuację w PiS oraz opuszczenia szeregów PO przez Jerzego Buzka.

Raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” dostarcza informacji na temat liczby cytatów z mediów ukazujących się w innych mediach, z wyłączeniem agencji informacyjnych i przedruków. Stała, wysoka liczba cytowań, to jeden z elementów mających wpływ na zwiększenie wiarygodności i opiniotwórczości danego medium.

Instytut Monitorowania Mediów prowadzi badanie nieprzerwanie od września 2003 roku. Monitoruje ponad 900 tytułów prasowych, 36 stacji telewizyjnych, 67 stacji radiowych oraz polskie zasoby internetu wraz z social media.

Autor: msz/klim/ / Źródło: tvn24.pl