To pięć telefonów, które mogą pokonać iPhone'a

ShutterstockCzy iPhone'a znajdzie pogromcą?

iPhone wciąż jest liderem na amerykańskim rynku smartfonów z najwyższej półki, ale konkurencja nie śpi. Rośnie grono modeli opartych w większości na systemie Android, które pod różnymi względami prześcigają produkt Apple'a.

Z wyliczeń firmy badawczej Kantar Worldpanel COMTECH wynika, że na koniec listopada 2013 roku, łączny udział iPhone'ów w amerykańskim rynku spadł o 10 pkt proc. do poziomu 43,1 proc. Natomiast udział telefonów z systemem Android zwiększył się o 8 pkt proc., do 50,3 proc. Te z systemem Windows również zwiększyły swój udział, o ponad 2 pkt proc., do 4,7 proc. Podobny trend obserwuje się w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Chinach.

Zdaniem Marketwatch, co najmniej pięć modeli może umocnić przewagę konkurentów nad iPhone'em. Każdy z nich przynajmniej pod jednym względem wyprzedza czołowy produkt firmy Apple.

Wodoszczelny Xperia Z1

Smartfon firmy Sony jest stworzony dla osób, które nie mogą sobie wyobrazić życia bez telefonu na plaży czy na basenie. Wygrywa porównanie z iPhone'em 5S pod względem rozdzielczości aparatu - ma 20,7 megapikseli, podczas gdy konkurent tylko 8 megapikseli. Jest lepszy także, jeśli chodzi o długość pracy baterii. Można na nim surfować po sieci ok. dziewięciu godzin, podczas gdy na produkcie Apple'a tylko 5,5 h.

48-godzinny Droid Maxx

Model wyprodukowany przez Motorolę może działać na baterii nawet 48 godzin, przy korzystaniu non-stop. Jest przy tym w tej samej cenie, co iPhone 5S, czyli ok. 200 dolarów w umowie na dwa lata.

Czujnik Galaxy S4

Ten smartfon firmy Samsung umożliwia nawigację po aplikacjach i internecie poprzez ruchy rąk i gesty. Pozwala m.in odebrać połączenia pochyleniem głowy. Telefon "wykrywa" również wzrok użytkownika, dzięki czemu ekran pozostaje włączony zawsze, gdy się na niego patrzy. Tego smartfon Apple'a nie potrafi.

Megapiksele Lumii 1020

Nokia Lumia 1020 wykorzystuje system Windows i ma 41-megapikselowy aparat. Znacznie poteżniejszy od tego w najnowszym iPhone'ie

Tani Nexus 5

Nexus 5 od LG jest wyposażony w 5-calowy ekran (o 1 więcej od iPhone'a) i 8-megapikselowy aparat fotograficzny. Jest także o wiele tańszy niż inne telefony. W USA można go mieć w umowie już za 20 dolarów.

Autor: rf//gry / Źródło: Marketwatch

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości