Rosjanie: Jack Daniel's zawiera truciznę na owady

Najnowsze

www.jackdaniels.comPo sieci McDonald's przyszła kolej na inną amerykańską markę - Jack Daniel's. Wojna ekonomiczna trwa

Rospotrendazor, rosyjska służba ochrony konsumentów twierdzi, że znalazła środek do zabijania owadów w amerykańskiej whisky Jack Daniel's Tennessee Honey Brand. Tak ma wynikać z kontroli przeprowadzonej w Swierdłowsku na Uralu.

Rosyjscy eksperci mówią, że ta substancja to benzoesan benzylu mogący prowadzić do alergii oraz poważnych zaburzeń układu nerwowego. Ze względu na to działanie jest używana jako trucizna na insekty.

Alexander Gorelin - szef działu marketingu firmy Brown-Forman Rus, która reprezentuje Jacka Danielsa w Rosji odpiera zarzuty.

Jack Daniel's o testach

- Widzieliśmy oficjalną stronę Rospotriebnadzor, która opublikowała wyniki badań laboratoryjnych. Zamierzamy przeprowadzić niezależne testy whisky. Nasze produkty są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludności - powiedział Gorelin. Podkreślił, że poza whisky, Jack Daniel's zawiera wyłącznie cukier i miód.

Rospotriebnadzor powiedział również, że będzie ścigać sprzedawców skażonej whisky i polecił usunąć te produkty ze sklepowych półek.

Dotychczas działania te miały miejsce tylko na poziomie regionalnym, ale zarzuty naruszenia kontroli jakości przez Jacka Danielsa mogą przenieść się za Ural.

McDonald's pod rosyjskim nadzorem

Rospotriebnadzor przeprowadza niezapowiedziane kontrole także w barach McDonald's w obwodzie swierdłowskim na Uralu. Rosyjska służba ochrony konsumentów zarzuca sieci naruszenia norm sanitarnych, część lokali już zamknięto.

Rospotriebnadzor dopatrzył się uchybień sanitarnych. Pod koniec lipca pozwał sieć McDonald's, zarzucając jej sprzedawanie żywności, która nie spełnia wymogów prawnych. Uznano m.in., że niektóre potrawy są zbyt kaloryczne.

Autor: km / Źródło: ITAR-TASS, The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: www.jackdaniels.com