Pięć produktów, które Apple po cichu zabił

Najnowsze


iWeb, iPod Classic, czy iPad 2 to produkty Apple, które wielu użytkowników uwielbiało, ale ich rozwój nie wystarczająco zadowalał władze koncernu z Cupertino w Kalifornii.

iWeb

To program komputerowy, który pierwszy raz wprowadzono w 2006 roku w pakiecie iLife 06. Służył do tworzenie prostych stron WWW opartych o zawarte w nim szablony. Użytkownicy mogli dodawać podcasty i photopodcasty oraz synchronizować całość z uprzędzeniami Mac. Program miał dobrą passę, ale w 2012 roku Apple skupił się na iCloud i unicestwił iWeb zaprzestając jego rozwoju.

32 gigabajtowe telefony

iPhone 3GS był pierwszym o pojemności 32 GB. Kolejna wersja smartfonu wyszła w dwóch wersjach 32 i 64 gigabajtów. Podobnie było później, bo urządzenie iPhone 5 i 5 S również były dostępne w dwóch wersjach 16 i 32 gigabajtowych. Wszystko zmienił najnowszy iPhone 6 i 6 Plus, które możemy kupić w wersjach z 16,64 i 128 gigabajtowych.

iPhone 5

Kiedy w 2013 roku pojawił się iPhone 5S i 5C Apple przestał produkować iPhone 5. Był to wyjątkowy krok, bo wcześniej firma sprzedawała telefony w starszej generacji po niższych cenach. Tym razem jednak było inaczej. Na szczęście użytkownicy nie mogli czuć się pokrzywdzeni, bo iPhone 5C jest niemal bliźniaczym produktem. Różni się tylko w niewielkim stopniu, a duże różnice widać w wykonaniu (powłoka z poliwęglanu zamiast metalu) i wyborze dostępnych kolorów.

iPod Classic

To pierwsza wersja popularnego odtwarzacza multimedialnego. iPod zadebiutował w 2001 r. Wersja Classic pojawiła się kilka miesięcy po pierwszym iPhonie w 2007 roku. Apple zrezygnował ze sprzedaży iPoda Classic po premierze najnowszego iPhone'a 6.

Apple pokazał nową generację iPhone'ówReuters

Autor: msz//km / Źródło: Business Insider