"Odwołać Farfała!"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W TVP coraz goręcej

Związkowcy w telewizji publicznej podjęli w czwartek uchwałę o wotum nieufności wobec p.o. prezesa Piotra Farfała. - Związek zawodowy pracowników twórczych w TVP SA "Wizja" zażądał odejścia Farfała, bo "jednoosobowo podejmuje on decyzje strategiczne dla spółki, które mogą być dla niej szkodliwe" - poinformowano na konferencji prasowej.

Członkowie związku, skupiającego ok. 500 osób, spotkali się w czwartek z nową Radą Nadzorczą TVP, by rozmawiać o aktualnej sytuacji w spółce i zwolnieniach grupowych. Według jednego z członków nowej rady Bogusława Szwedo, jeszcze w tym miesiącu zostanie wybrany nowy zarząd TVP, a "decyzje obecnego prezesa uda się odwrócić".

Co dalej?

Uchwała związkowców trafi także, poza radą nadzorczą, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwa Skarbu. W TVP trwa od 13 sierpnia pogotowie strajkowe, gdy po raz kolejny fiaskiem skończyły się rozmowy na temat zwolnień grupowych w telewizji. Podpisano wtedy protokół rozbieżności, a zarząd TVP zatwierdził regulamin zwolnień. Rozpoczęły się one w poniedziałek.

Zanim zacznie się ewentualny strajk, muszą zakończyć się negocjacje pomiędzy protestującymi związkowcami a zarządem. Ponieważ nie udało się uzgodnić mediatorów - zarząd nie zgodził się na związkowych i zaproponował swoich, na których nie zgodzili się z kolei związkowcy - obie strony zwróciły się o wyznaczenie mediatorów do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24