Nie będzie chętnych do LOT-u?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Ciężko będzie znaleźć chętnego na PLL LOT?

Minister skarbu chciałby jak najszybciej sprzedać Polskie Linie Lotnicze LOT, ale będzie miał z tym spory problem - wieszczy "Rzeczpospolita". Kryzys w branży lotniczej nie wróży sukcesu planowanej od miesięcy prywatyzacji.

Według "Rz", fala przejęć w lotnictwie po prostu się kończy: linie, które dotąd przejmowały mniejsze firmy już są zadowolone ze swojego stanu posiadania, a inne bardziej myślą o przetrwaniu niż ekspansji.

W przewozach kryzys

Jak przypomina gazeta, jeszcze rok temu o liniach LOT poważnie myślała Lufthansa, a wcześniej także British Airways. Teraz jednak Brytyjczycy finalizują przejęcie Iberii, potem być może także BMI. Lufthansa właśnie sfinalizowała przejęcie Austrian Airlines, a wcześniej belgijskie Brussels Airlines.

Zdaniem gazety, fala konsolidacji w lotnictwie europejskim wyraźnie słabnie. Na dodatek spadająca liczba przewozów skłania do poszukiwania pomysłów na przetrwanie. "Bankructwo taniego przewoźnika SkyEurope w ubiegły poniedziałek pokazuje, że sytuacja w transporcie lotniczym jest bardzo trudna" - stwierdza "Rz".

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24