Nacjonalizm rośnie w siłę, Państwo Islamskie też. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze


W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o wzmagającym się, także w Polsce, nacjonalizmie. Powiemy o "wojnie" Rosji i NATO, ale też świata z Państwem Islamskim.

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, jak w Europie skrajnie nacjonalistyczne poglądy zyskują coraz szersze grono zwolenników. Także na polskim podwórku, na którym nie brakuje nacjonalistycznych nastrojów - szczególnie przed 11 listopada. W poniedziałek przyjrzymy się tym tendencjom.

Rosja kontra NATO

Raport "European Leadership Network" mówi o blisko 40 niebezpiecznych incydentach z udziałem Rosji i państw NATO od marca 2014 roku. Tymczasem szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zaapelowała w niedzielę do Rosji, by ta zapobiegła dalszemu napływowi wszelkich nowych posiłków na wschodnią Ukrainę. Obecność konwojów i czołgów w tym regionie nazwała "bardzo niepokojącą".

W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się tej cichej rywalizacji.

Państwo Islamskie kontra reszta świata

Iraccy ministrowie obrony i spraw wewnętrznych wydali w niedzielę oświadczenia z informacją, że podczas ataku lotnictwa ranny został przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi. Przedstawiciele Pentagonu mówią, że nie mają potwierdzenia tej informacji.

Trwa wojna z Państwem Islamskim. W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się także wydarzeniom w tej części świata.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat