McDonald's zamyka kolejne trzy restauracje w Rosji

Najnowsze


McDonald's czasowo zamknął trzy kolejne restauracje w Rosji po masowych, nieplanowanych kontrolach bezpieczeństwa żywności, które prowadzi rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor - podała firma w komunikacie.

Wcześniej zamkniętych zostało kilka restauracji w Moskwie, jedna w Stawropolu i jedna w Jekaterynburgu. McDonald's podał, że teraz zamknięta została restauracja w moskiewskim regionie Sierpuchow i dwie w Soczi.

Kontrole i zamknięcia

Kontrole dotyczą uchybień sanitarnych. Eksperci jednak twierdzą, że powodem zawirowań wokół amerykańskiej sieci barów szybkiej obsługi są napięte relacje między Rosją a USA w związku z kryzysem na Ukrainie. Łącznie w Rosji jest ponad 400 lokali McDonald's, w tym 160 w Moskwie. Zatrudnionych jest w nich ponad 30 tysięcy osób. Wśród zamkniętych barów w stolicy są lokale na placu Maneżowym przed murami Kremla i na pobliskim placu Aleksandra Puszkina. Ten ostatni to najstarszy lokal McDonald's w Rosji - działa od 1989 roku - i największy w Europie; obsługuje 12 tys. osób dziennie. Dostawcami do barów McDonald's w Rosji są wyłącznie miejscowe firmy. Warzywa dostarcza spółka Biełaja Dacza z podmoskiewskich Kotielników, a mięso - spółka Miratorg z Kaliningradu

Autor: mn//km / Źródło: Reuters