Najnowsze

Szybkie testy na COVID-19 na Lotnisku Chopina

Najnowsze

Autor:
ams
Źródło:
PAP
Lotnisko Fryderyka Chopina w Warszawie (nagrania archiwalne)
Lotnisko Fryderyka Chopina w Warszawie (nagrania archiwalne)TVN24
wideo 2/4
TVN24Lotnisko Fryderyka Chopina w Warszawie (nagrania archiwalne)

Od czwartku w hotelu przed strefą odlotów na warszawskim Lotnisku Chopina będzie można zrobić test na COVID-19. Na wynik trzeba będzie poczekać 20 minut. Koszt to 200 złotych.

Rzecznik Lotniska Chopina Piotr Rudzki w rozmowie z PAP wyjaśnił, że punkt, w którym będzie można zrobić test, otwarty będzie od czwartku od godz. 2 w nocy. Wskazał, że punkt powstał przede wszystkim z powodu dodatkowych wymogów, jakie wprowadziły Niderlandy, choć badanie będą mogli zrobić wszyscy chętni.

"Każdy będzie mógł przyjechać i zrobić sobie test, nie tylko pasażerowie. Punkt będzie otwarty przez większość dnia, a wynik otrzymamy w ciągu 20 minut" – dodał rzecznik stołecznego portu.

Lot tylko z negatywnym wynikiem testu

Port poinformował, że Królestwo Niderlandów wymaga wykonania testu od podróżnych udających się do tego kraju. "Na ten moment Mobilny Punkt Pobrań (MOP) będzie otwierany na 4h przed odlotem rejsów do Królestwa Niderlandów, a zamykany na 40 minut przed ostatnim odlotem z Lotniska Chopina w danym dniu" – przekazały służby prasowe portu w komunikacie.

Gdzie będzie można się przetestować?

Mobilny Punkt Pobrań (MOP) zorganizowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA będzie zlokalizowany w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który znajduje się bezpośrednio przed budynkiem terminalu Lotniska Chopina (strefa odlotów). Wejście do MOP znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do hotelu na wprost terminala A Lotniska Chopina.

Jak wyjaśniono, cena testu antygenowego w kierunku COVID-19 wynosi 200 zł. Zaświadczenie z wynikiem wydawane będzie w języku angielskim, a każdy pozytywny wynik będzie zgłaszany do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Zarządza nim Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". W grudniu ub.r. Lotnisko Chopina obsłużyło 224 tys. pasażerów, tj. o ok. 84 proc. mniej wobec grudnia 2019 r. Od początku 2020 r. z lotniska skorzystało 5,482 mln osób, co oznacza spadek o 70,9 proc.

Autor:ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości