Komornik wzywa do zapłaty. KRRiT: to fałszywka

Najnowsze

sxc.hu | TVN24KRRiT informuje, że wezwanie jest fałszywe

Dostałeś wezwanie do zapłaty, w którym ktoś powołuje się na współpracę z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji? - Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z upoważnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Krajowego Rejestru Długów ani Poczty Polskiej - informuje w komunikacie Rada.

W opublikowanym w poniedziałek komunikacie KRRiT pisze. - W ostatnim czasie do abonentów rozsyłane są fałszywe wezwania do zapłaty. Fałszerze posługują się nazwą Agencja Komornicza w Warszawie ul. J.P. Woronicza 89 Oddział Przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że podmiot o powyższej nazwie nie jest upoważniony do występowania w jej imieniu - czytamy.

Rada podkreśla, że "nie istnieje wymieniana w fałszywych wezwaniach nazwa "opłata abonamentowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji" jak również "usługa Radiofonii i Telewizji".

- Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z upoważnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Krajowego Rejestru Długów ani Poczty Polskiej - wyjaśnia w komunikacie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Rada ostrzega

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała na swojej stronie skan fałszywego wezwania do zapłaty. Wzywający domagają się zapłaty ponad 140 zł, podają numer rachunku, na który trzeba przelać kwotę. W wezwaniu znalazła się też informacja, że w przypadku nieuiszczenia opłaty, sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.

W rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Katarzyna Twardowska podkreśliła, że informacje o takich wezwaniach Rada otrzymała od Poczty Polskiej w Bydgoszczy w poniedziałek rano. - Za wcześnie mówić o masowej skali tego zjawiska, ale Krajowa Rada czuje się w obowiązku poinformować abonentów o takim przypadku. Działając właśnie w interesie abonentów przeprowadzamy akcję informacyjną - powiedziała Twardowska.

Dodała, że Krajowa Rada nie prowadzi egzekucji opłaty i nie pobiera ich. - Jest to w gestii Poczty Polskiej - zaznaczyła rzecznik KRRiT.

Abonament

Wnoszenie opłat abonamentowych jest obowiązkiem zapisanym w ustawie. Uiszcza się ją z góry do 25 dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Osobami uprawnionymi do zwolnienia od opłat abonamentowych są m.in.: osoby, które ukończyły 75 rok życia, osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej, kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi oraz osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Autor: mn//gry / Źródło: tvn24bis.pl, KRRiT

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu | TVN24