Hollywood wybiera Gdańsk

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huMalownicza okolica Gdańska zachęciła Sony Pictures?

Gdańsk ma szansę stać się nowym Hollywood. Jedna z największych firm trzęsąca filmowym światem - Sony Pictures Entertainment - chce w Trójmieście otworzyć pierwsze w Europie centrum usług finansowych - donosi "Puls Biznesu".

Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych kilku tygodni. Koncern Sony Pictures Entertainment to jedna z kilkunastu firm z grupy Sony Corporation of America, do której należą m.in. Columbia TriStar Motion Picture i Metro Goldwyn Mayer Studios, czyli najwięksi dystrybutorzy i producenci filmów, seriali, programów tv i płyt DVD. Do tej pory jedyną siedzibę mieli w Kalifornii, teraz planują nową lokalizację w Europie.

Wśród głównych kandydatów były stolice Europy Środkowej - Berlin, Bratysława, Praga, Budapeszt i Warszawa. Potencjalnych inwestorów bardziej zachwycił jednak Gdańsk - twierdzi "Puls Biznesu". "Na 95 procent" - czytamy w "PB". - Okazało się, że Gdańsk ma duży potencjał, nie będzie tu problemu z kadrą. To miasto wybija się na świetną lokalizację, znajduje się na krótkich listach wielu film - mówi gazecie człowiek, z którym spotykali się przedstawiciele inwestora.

Źródło: "Puls Biznesu"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu