Najnowsze

Cheryl Cole "najbardziej niebezpieczną celebrytką" w sieci. Z nią Radcliffe i Jessie J

Najnowsze

Jan T Edwards, Joella Marano, Richard & Son Theater CC BY SA WikipediaW trójce rankingu znaleźli się Cheryl Cole, Daniel Radcliffe i Jessie J

Cheryl Cole, jurorka brytyjskiego X Factor została nazwana "najbardziej niebezpiecznym celebrytą" w sieci w Wielkiej Brytanii - pisze BBC. Firma zajmująca się ochroną internetu dokonała pomiaru zainfekowanych stron internetowych związanych z popularnymi gwiazdami. Na kolejnym miejscu znalazł się filmowy Harry Potter - Daniel Radcliffe.

Według firmy McAfee 15 proc. wyników wyszukiwania związanych z Cheryl Fernandez-Versini zawierała linki do podejrzanych miejsc w sieci.

"Klikasz w Cheryl Cole"? To uważaj

Firma podkreśliła, ze hakerzy wykorzystują nazwiska gwiazd aby zhakować użytkowników forów. Dodają swoje słowa takie jak "wideo" czy "zdjęcie". McAfee podaje, że wyszukiwania takie jak "Cheryl Cole downloads" i "Cheryl Cole mp4" było jednym z najbardziej ryzykownych. W badaniu na drugim miejscu znalazł się aktor Daniel Radcliffe, a na trzecim Jassie J. Badanie przeprowadzane przez McAfee pt. "Najbardziej Niebezpieczni Celebryci" trwa już od ośmiu lat. Firma opublikowała też rady dla użytkowników, jak nie dać się hakerom. Wśród nich jest m. in. używanie tylko oficjalnych stron gwiazd oraz niepodawanie prywatnych danych. Na liście dziesięciu "najbardziej niebezpiecznych celebrytów" znaleźli się: Cheryl Cole, Daniel Radcliffe, Jessie J, David Beckham, Alesha Dixon, Ellie Goulding, Pixie Lott, Harry Styles, Lily Allen i Rita Ora.

Autor: mn//km / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Jan T Edwards, Joella Marano, Richard & Son Theater CC BY SA Wikipedia

Pozostałe wiadomości