Amerykańskie zakupy coraz większe

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huUSA na zakupach

Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w listopadzie o 1,3 proc. w porównaniu z październikiem – poinformował amerykański Departament Handlu. Dane okazały się lepsze od prognoz, głównie za sprawą ostatniego ożywienia na amerykańskim rynku pracy.

Sprzedaż detaliczna zwiększyła się w Stanach Zjednoczonych w listopadzie o 1,3 proc., w porównaniu z 0,6 proc. oczekiwanymi przez ekonomistów. W październiku wzrost wynosił 1,1 proc.

Gdyby pominąć samochody, w ostatnim miesiącu sprzedaż zwiększyła się o 1,2 proc., co oznacza, że był to najlepszy miesiąc dla detalistów od stycznia tego roku.

- Dane o wydatkach konsumpcyjnych nie przestają zaskakiwać. Rynek pracy wykazuje oznaki stabilizacji i daje to konsumentom dobrą podstawę do wydawania na zakupy nieco więcej niż do tej pory - skomentował doniesienia Departamentu Handlu Chris Rupkey, ekonomista z Bank of Tokyo-Mitsubishi w Nowym Jorku.

Jak ogłoszono na początku grudnia, w listopadzie liczba likwidowanych etatów zmalała do zaledwie 11 tysięcy, przy prognozach rzędu 150 tysięcy, a bezrobocie zmalało z 10,2 proc. do 10 proc.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu