40 milionów zł za Vistulę?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Vistula zmaga się z kredytem zaciągniętym w Fortis Banku

Po cenie niemal dwukrotnie wyższej od rynkowej, bo aż 4,85 zł za akcję - zamierza rozpocząć emisję Vistula - donosi "Puls Biznesu". Jak informuje firma, zgłosił się już inwestor chętny do zawarcia transakcji.

Emisja aż 8,2 mln nowych akcji odzieżowej spółki, wartych 40 milionów zł, mają być skierowane do nowego inwestora. Na razie spółka nie zdradza, kto wykupi jej akcje. Emisja ma być głosowana już 29 czerwca.

Być może część akcji Vistuli trafi też do Fortis Banku. To tam Vistula zaciągnęła kredyt na 250 mln zł, a teraz stara się o zrolowanie kredytu.

Akcje za podwójną cenę?

Cena emisyjna akcji Vistuli to 4,85 zł, natomiast kurs na zamknięciu piątkowej sesji GPW wyniósł zaledwie 2,5 zł. Emisja ma być skierowana do zewnętrznych inwestorów. Ostateczny termin zawarcia umów o objęcie akcji serii I to 28 grudnia 2009 roku.

– Cena i tak jest niska w porównaniu z faktyczną wartością spółki – komentuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przewodniczący rady nadzorczej Vistula Group Jerzy Mazgaj. – Chętnych nie brakuje – dodał. Nie ujawnia jednak o jakich inwestorów chodzi.

W najbliższym czasie spółka ma przyjąć uchwałę o nowych zabezpieczeniach dla Fortis Banku. Zgodnie z nimi - w razie niespłacenia kredytu możliwe będzie "wydzierżawienie przedsiębiorstwa Spółki na rzecz podmiotu (…) wskazanego przez Fortis Bank Polska". Jak z kolei donosi "Puls biznesu" kolejną zmianą ma być dołączenie do rady nadzorczej spółki Wojciecha Kruka, jednego z głównych akcjonariuszy Vistuli.

Źródło: Puls Biznesu, Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24