Moto

Japoński mariaż motoryzacyjny. Suzuki i Toyota partnerami?

Moto

ShutterstockToyota i Suzuki zgodziły się na rozmowy ws. partnerstwa biznesowego

Japońskie koncerny motoryzacyjne Toyota i Suzuki zgodziły się rozpocząć rozmowy na temat współpracy biznesowej w takich dziedzinach jak ochrona środowiska, bezpieczeństwo czy też technologie informatyczne - poinformowano w komunikacie.

Firmy w październiku ubiegłego roku podały, że rozważają taką współpracę. Przyszłe rozmowy mają też dotyczyć "wzajemnych dostaw produktów i komponentów" - poinformowano we wspólnym oświadczeniu, wydanym po podpisaniu tzw. memorandum zrozumienia.

Coraz większe koszty

Światowy przemysł motoryzacyjny staje w obliczu rosnących kosztów w związku z coraz bardziej restrykcyjnymi normami ochrony środowiska, a także rozwojem technologii bezpieczeństwa jazdy i alternatywnych jednostek napędowych. Partnerstwo Toyoty z Suzuki jest jednym z licznych porozumień tego typu w branży samochodowej. Jak tłumaczy japońska agencja prasowa Kyodo, Suzuki będzie liczyć na wsparcie technologiczne ze strony Toyoty. W 2015 roku Suzuki rozwiązało współpracę partnerską z niemieckim koncernem Volkswagen w związku z nieporozumieniami dotyczącymi m.in. dzielenia się rozwiązaniami technologicznymi, czy kontroli korporacyjnej.

Lider wśród hybryd, specjalista wśród małych

Jak przypominają media, Toyota jest światowym liderem w produkcji samochodów hybrydowych. Pracuje także nad technologią ogniw paliwowych, które wytwarzają energię elektryczną z wodoru. Pracuje także nad rozwiązaniami z dziedziny autonomicznej jazdy i sztucznej inteligencji stosowanej w samochodach.

Suzuki specjalizuje się natomiast głównie w produkcji małych samochodów, motocykli i skuterów. W swojej ofercie nie ma jednak aut hybrydowych, elektrycznych lub wodorowych.

Zobacz: Toyota C-HR sprzedaje się jak świeże bułeczki (Wideo z 22.11.2016)

Toyota C-HR sprzedaje się jak świeże bułeczki
Toyota C-HR sprzedaje się jak świeże bułeczkiTVN Turbo

Autor: ag/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości