TVN24 Biznes | Moto

Nowe odcinki dróg do końca roku. Szykuje się przyspieszenie

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mp/dap
Źródło:
Rzeczpospolita
Ładowarki do samochodów elektrycznych w Polsce
Ładowarki do samochodów elektrycznych w PolsceTVN Turbo
wideo 2/8
TVN TurboŁadowarki do samochodów elektrycznych w Polsce

Jeszcze w tym roku do ruchu ma być włączone siedemnaście odcinków dróg ekspresowych i cztery odcinki autostradowe – informuje "Rzeczpospolita". Ostateczna liczba oddanych odcinków będzie jednak zależała od warunków pogodowych jesienią.

Jak podkreśla dziennik, "będzie duże przyspieszenie, bo od stycznia tego roku do połowy września kierowcom udostępniono zaledwie 120 kilometrów, czyli niespełna jedną trzecią z zapowiedzianych na cały 2021 r. blisko 390 kilometrów".

W rozmowie z dziennikiem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zaznacza jednak, że ostateczna liczba oddanych odcinków będzie zależała od warunków pogodowych jesienią. – Przy sprzyjającej pogodzie udostępnimy trochę więcej, niż zapowiadaliśmy na początku roku i być może lista oddawanych odcinków jeszcze się wydłuży – poinformował "Rzeczpospolitą" zespół prasowy GDDKiA.

Nowe drogi 2021. Lista

Gazeta podkreśla, że wśród planowanych do udostępnienia kierowcom odcinków znajduje się budowany fragment autostrady A1 pomiędzy Tuszynem a obwodnicą Częstochowy.

"Do uruchamianych przed końcem tego roku trzech odcinków: Tuszyn–Piotrków Trybunalski, Kamieńsk–Radomsko oraz Radomsko–granica województw łódzkiego i śląskiego prawdopodobnie dojdzie jeszcze czwarty – od granicy województw do obwodnicy Częstochowy, gdzie na drugiej jezdni układany jest beton" - czytamy.

"Przed końcem grudnia wydłuży się droga ekspresowa S19. Samochody wjadą na odcinki: Lublin–Niedrzwica Duża, Kraśnik–Janów Lubelski, Lasy Janowskie–Zdziary, Rudnik nad Sanem–Nisko oraz na obwodnice Kraśnika i Janowa Lubelskiego. Do tego mogą jeszcze dojść odcinki S19 od Niska do Pogórza oraz pomiędzy Pogórzem a Kamieniem" - pisze "Rzeczpospolita".

"Cztery odcinki zostaną włączone do ruchu na ekspresówce S7: Tarczyn–obwodnica Grójca, Szczepanowice–Widoma, Mława–Strzegowo oraz Strzegowo–Pieńki. Na trasie S61 zostanie otwarty odcinek Wysokie–Raczki, na S5 – Białe Błota–Szubin, na S3 – Polkowice–Lubin. Na S17 gotowa będzie jedna jezdnia obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Natomiast już od dziś będzie można pojechać 3,4-kilometrową obwodnicą Myśliborza w ciągu drogi krajowej nr 26" - podaje gazeta.

Autor:mp/dap

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości