Zrobili elektrycznego malucha. Kosztuje tylko 20 tysięcy złotych

[object Object]
Elektryczne auta na godziny już w PolsceTVN Turbo
wideo 2/4

Elektryczne auto nie musi kosztować fortuny. Czego dowodem jest samochód zaprezentowany przez spółkę powiązaną z General Motors. Za produkcję odpowiada zakład w Chinach. Ile kosztuje? Około 20 tysięcy złotych.

Elektryczne E100, wyprodukowano na zamówienie GM przez firmę Bajoun. Ma tylko dwa siedzenia i akumulator pozwalający na przejechanie 155 kilometrów (auto ma działać przez 7,5 godziny).

Pojazd wyposażono m.in. w 7-calowy ekran, czujnik parkowania, WiFi.

Maksymalna prędkość, jaką wyciągnie auto to - zdaniem producentów - około 100 km/h.

Samochód spotkało się z pozytywnym przyjęciem w Chinach, gdzie jest produkowany. Na pierwszych 200 egzemplarzy zapisało się ponad 5 tys. osób, jak podaje GM.

Firma Bajoun ma wkrótce udostępnić kolejnych 500 sztuk na sprzedaż.

Początkowo spółka chce sprzedawać pojazdy tylko w regionie Guanxi (Tajwan), ale później GM chce go rozszerzyć na całe Chiny.

Z pewnością jednym z czynników wpływających na popularność auta jest cena. Firma sprzedaje je za 5,3 tys. dolarów, czyli ok. 19,1 tys. złotych.

To 7 razy mniej niż za swojego elektryka zażyczyła sobie Tesla. Model 3, którego pierwszych 30 sztuk powędrowało do właścicieli w zeszłym tygodniu, kosztuje 35 tys. dolarów.

Mały elektryk nie zawita jednak zbyt szybko do Polski. Producent wyjaśnia, że auto będzie dostępne na razie tylko w Chinach.

Autor: ps/gry / Źródło: Mashable, CNN

Źródło zdjęcia głównego: GM/Baojun

Pozostałe wiadomości