Moto

Ronaldo zrobił sobie prezent za wygraną w Euro. Wyjątkowo drogi

Moto


Gwiazdor portugalskiej reprezentacji postanowił uczcić zwycięstwo jego drużyny w Euro, robiąc sobie naprawdę drogi prezent. Kupił sobie kolejny supersamochód.

Cristiano Ronaldo to nie tylko jeden z najlepszych (zdaniem wielu najlepszy), ale także najlepiej zarabiający piłkarz na świecie. Na jego konto regularnie wpływają gigantyczne zarobki w Realu Madryt oraz miliony z kontraktów reklamowych. Ostatnio wpadła na nie także premia za zwycięstwo w mistrzostwach Europy - 300 tys. euro.

CR7 postanowił wykorzystać ją na zakup wyjątkowej zabawki. Kapitan portugalskiej reprezentacji piłkarskiej sprawił sobie Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitese, czym nie omieszkał się podzielić ze swoimi fanami na Instagramie. Ronaldo musiał do premii nieco dołożyć, bo cena tego modelu oscyluje w okolicach 1,9 mln dolarów (7 500 000 zł), ale raczej nie stanowiło to dla niego problemu.

Garage time. Soon your honor arrive

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cristiano Ronaldo (@cristiano) 14 Lip, 2016 o 12:54 PDT

The animal arrive

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cristiano Ronaldo (@cristiano) 14 Lip, 2016 o 10:12 PDT

Dobrego motoryzacyjnego gustu gwiazdorowi nie można odmówić. Pośród innych jego supersamochodów ze świecą szukać szybszego. Nawet stojąca w garażu 911 Turbo S, czy Aventador LP 700-4 nie mogą się mierzyć z Bugatti.

Auto w tej wersji zdolne jest rozpędzić się do ponad 420 km/h. Pierwszą setkę ze startu zatrzymanego prędkościomierz Veyrona pokaże już po 2,6 sekundy. To dzięki 1 200 KM produkowanym przez 8 litrowy silnik o szesnastu cylindrach w układzie W.

Na pewno jest to auto godne gwiazdora piłki nożnej światowego formatu i jego dochodów. Zastanawia jednak fakt, dlaczego nie piszemy w tym kontekście o Chironie?

A tak wygląda przejażdżka Chironem:

Bugatti Chiron na Festivalu Prędkości w GoodwoodBugatti

Autor: jt / Źródło: tvn24bis.pl