Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Woda płynie Szczęśliwicką

Ulice

| TVN24, RIA Novosti, Polskie Radiofot. TVN Warszawa/Lech Marcinczak

Awaria wodociągowa przy skrzyżowaniu ulic Rokosowskiej i Szczęśliwickiej. Woda płynie jezdnią, utrudniając ruch kierowcom.

Duże ilości wody z pękniętej rury wybiły na powierzchnię i płyną Szczęśliwicką w kierunku ul. Bitwy Warszawskiej. Ruch jest nieco utrudniony, bo kierowcy zwalniają, przejeżdżając przez wodę.

Na miejscu jest ekipa pracowników miejskich wodociągów.

Na razie nie można stwierdzić, czy awaria wpłynie na ciśnienie wody w okolicznych domach. - To dopiero czas pokaże - tłumaczy rzecznik MPWiK Bartosz Milczarczyk. - Jeśli się okaże, że mieszkańcom zabraknie wody, nasi pracownicy postarają się jak najszybciej przywrócić dostawy - dodaje.

Wybijająca woda utworzyła spore rozlewisko fot. TVN Warszawa/Lech MarcinczakWybijająca woda utworzyła spore rozlewisko fot. TVN Warszawa/Lech Marcinczak | PAP, BBC, swissinfo.ch

js

Źródło zdjęcia głównego:  | TVN24, RIA Novosti, Polskie Radio