Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Wisłostrada była zamknięta do południa, samoloty i śmigłowce nad Wisłą

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Robert Kubica i liczna ekipa filmowa na WisłostradzieMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Robert Kubica i liczna ekipa filmowa na Wisłostradzie

W niedzielę od rana ruch na Wisłostradzie był utrudniony. Przez kilka godzin służby zamykały kolejne odcinki trasy. Nad rzeką latały śmigłowce i samoloty grupy Żelazny. Wszystko miało związek z nagraniami spotu dla Orlenu. Jak poinformował prezes spółki, brał w nich udział udział między innymi Robert Kubica.

Utrudnienia na Wisłostradzie między mostem Łazienkowskim a mostem Gdańskim trwały kilka godzin. Jezdnia w stronę Bielan była wyłączana z ruchu.

- Nagrania prowadzi tam PKN Orlen, wydarzenie zostało wcześniej zgłoszone. Nadzoruje je wydział ruchu drogowego. Policjanci co jakiś czas zamykają i następnie otwierają kolejne odcinki Wisłostrady - informowała w niedzielę rano Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Wisłostrada była zablokowana podobnie jak w przypadku dużych biegów ulicznych. Na bulwarach między mostem Poniatowskiego a mostem średnicowym stanęło zaplecze techniczne ekipy Roberta Kubicy. Ekipa powoli już zabiera sprzęt, ale Wisłostrada cały czas jest nieprzejezdna - relacjonował po godzinie 11 reporter. - Na miejscu pracowały ekipy filmowa z co najmniej kilkoma kamerami - dodał.

Ekipa zakończyła pracę po południu. Wisłostrada jest już przejezdna.

Na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

Prezes Orlenu Daniel Obajtek zdradził na Twitterze, że na zlecenie firmy powstaje "projekt wizerunkowy", który ma związek z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej. Obajtek poinformował, że w nagraniach wziął udział Robert Kubica.

W związku z kręceniem spotu działo się także w powietrzu. Nad Wisłą pojawiły się samoloty grupy akrobatycznej Żelazny oraz śmigłowce, o czym informowali nas czytelnicy. Rzeką pływał Bartłomiej Marszałek, uczestnik zawodów zwanych "motorowodną Formułą 1".

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, elementem scenariusza był także przelot Boeinga 737. Samolot krążył nad Warszawą i okolicą, co zarejestrował portal lotniczy Flightradar24. Na moście Świętokrzyskim ustawiła się grupa spotterów, która fotografowała przelot nietypową trasą.

Z czasem pojawiło się więcej szczegółów. Okazało na Wisłostradzie zorganizowano "wyścig" między Kubicą Marszałkiem. Pierwszy jeździł Wisłostradą, drugi równolegle płynął Wisłą.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl