Wyprzedzał auta w korku, wjechał w pieszą przechodzącą na pasach

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie pieszej w Rembertowie - nagranie z kamerki samochodowej
Potrącenie pieszej w Rembertowie - nagranie z kamerki samochodowej
Bandyta z Kamerką / Twitter
Bandyta z Kamerką / TwitterPotrącenie pieszej w Rembertowie - nagranie z kamerki samochodowej

Kierowca osobowego forda wjechał w pieszą na pasach w Rembertowie. Do zdarzenia doszło, gdy mężczyzna wyprzedzał stojące w korku auta. Nagranie wypadku pojawiło się w mediach społecznościowych.

Do potrącenia pieszej doszło na ulicy Cyrulików w rejonie przystanku autobusowego PKP Rembertów. Nagranie zdarzenia zostało opublikowane we wtorek rano na Twitterze na profilu Bandyta z Kamerką. We wpisie wskazano, że przedstawiona sytuacja wydarzyła się tego samego dnia. Autor filmu przekazał nam, że na ulicy był korek spowodowany zamknięciem przejazdu kolejowego.

Przed autem, z którego rejestrowano całą sytuację, stało osobowe audi, a przed nim ciężarówka. W pewnym momencie kierowca audi - mimo że stał na przejściu dla pieszych i przy linii ciągłej - postanowił wyprzedzić poprzedzający go pojazd.

Chwilę później na zebrę weszła kobieta. Gdy zbliżała się już do chodnika, na pasach pojawił się nagle osobowy ford. Kierowca jechał lewą stroną jezdni, również wyprzedzając czekające w korku samochody. Jego auto uderzyło w pieszą, gdy była już bardzo blisko chodnika. Na filmie widzimy, że kobieta wpadła na maskę pojazdu.

Potrącenie pieszej w RembertowieBandyta z Kamerką / Twitter

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Piesza została ranna

Ford zatrzymał się, do poszkodowanej z samochodu wyszli dwaj mężczyźni. Kierowca wrócił jednak szybko do auta i wycofał, znikając z kadru. W tym czasie widzimy, że piesza wyraźnie utyka i siada na trawniku, kuląc się z bólu. Film urywa się w momencie, gdy kierujący fordem powraca do pieszej.

- Od razu wezwałem karetkę i policję. Karetka zabrała dziewczynę do szpitala w obecności jej mamy. Później policjanci do mnie dzwonili i powiedzieli, że dziewczyna ma połamaną miednicę - przekazał nam autor nagrania.

Policję zapytaliśmy, czy we wtorek otrzymała zgłoszenie dotyczące tego zdarzenia. Chcieliśmy też dowiedzieć się, czy na podstawie nagrania ukarany może zostać kierowca audi, które wyprzedziło ciężarówkę. Czekamy na odpowiedź.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bandyta z Kamerką / Twitter

Pozostałe wiadomości