Weekend na ulicach. Wymiana nawierzchni, prace na torach 

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kz/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Um, shutterstockWeekendowe utrudnienia

W weekend drogowcy wymienią nawierzchnię Połczyńskiej. W tym samym czasie tramwajarze będą pracowali na Jagiellońskiej. Wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

W weekend warszawscy drogowcy wymienią nawierzchnię Połczyńskiej. Nowy asfalt pojawi się na południowej jezdni (w kierunku centrum) na odcinku od ulicy Rotundy do Dźwigowej.

Drogowcy na Połczyńskiej

Jak podają urzędnicy, na czas remontu, od piątku, od godziny 22.00, do poniedziałku do godziny 4.00, zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia na odcinku od Lazurowej do Dźwigowej.

Od skrzyżowania z Lazurową utrzymany będzie wyłącznie dojazd, jednym pasem, do Szeligowskiej. Dalej jezdnia będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Na czas robót połączenie z Połczyńską stracą ulice: Nowej Huty i Rotundy.

Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony: Lazurową, Człuchowską i Powstańców Śląskich oraz al. 4 Czerwca 1989r., ks. Chrościckiego, Świerszcza, Globusową, Dźwigową.

Autobusy linii 105, 197, 713, 743 oraz nocnej N52 (tylko w kierunku Browarna/Rondo Daszyńskiego, Gwiaździsta, Cm. Wolski) pojadą objazdem ulicami: Lazurową, Człuchowską, Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej N42, jadące w kierunku Dworca Centralnego, będą kursowały Powstańców Śląskich. W planach jest również remont Połczyńskiej na odcinku od ulicy Rotundy do Szeligowskiej.

Połczyńska - objazd zamkniętego odcinka ulicyPołczyńska - objazd zamkniętego odcinka ulicyum

Tramwajarze na Jagiellońskiej

Również w weekend tramwajarze będą pracowali na Jagiellońskiej. W tym czasie usuną pozostałości tymczasowego torowiska, którym jeździły tramwaje w czasie budowy metra na placu Wileńskim.

Z tego powodu od soboty od godz. 6.00 do poniedziałku do godz. 4.00 zamknięty będzie odcinek od Ratuszowej do Cyryla i Metodego.

Dla kierowców utrzymany zostanie skręt z Jagiellońskiej w kierunku zoo oraz ruch w ciągu Ratuszowej.

Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Ratuszową, Wybrzeżem Helskim i Okrzei.

Autobusy linii 509 jadące w kierunku Nowodworów, pojadą prosto Targową do Ratuszowej. W kierunku Gocławia będą kursowały przez plac Hallera i dalej ulicami Dąbrowszczaków, Inżynierską i Wileńską do Targowej.

Linie nocne N14 i N64 (tylko w kierunku Dworca Centralnego) będą jeździły ulicami Inżynierską i Wileńską. Podobne prace tramwajarze będą poradzili również w weekend 16-17 listopada. W kolejnym etapie zamknięty zostanie wlot w Cyryla i Metodego od strony Jagiellońskiej.

Ulica Jagiellońska - objazd zamkniętego odcinka ulicyUlica Jagiellońska - objazd zamkniętego odcinka ulicyum

W poniedziałek szykują się też utrudnienia związane z defiladą:

Próba przed defiladą

Próba przed defiladą z okazji Święta NiepodległościTVN24
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: Um, shutterstock