Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Ulice

Robotnicy natknęli się na granaty z II wojny światowej 

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Znaleziono łącznie 10 niewybuchów

10 granatów moździerzowych z czasów drugiej wojny światowej znaleziono na terenie budowy przy ulicy Płochocińskiej. Niewybuchami zajęli się saperzy, którzy wywieźli je na poligon.

We wtorkowy poranek strażnicy miejscy zostali poinformowali o znalezieniu groźnych niewybuchów na budowie na Białołęce. W wykopie przy ulicy Płochocińskiej robotnicy znaleźli 10 zardzewiałych granatów z czasów drugiej wojny światowej.

Granaty w wykopie pod fundament

Na miejscu pojawili się strażnicy miejscy, którzy zabezpieczyli teren. Na pomoc wezwano saperów. - W trakcie oczekiwania na ich przyjazd strażnicy ustalili, że granaty moździerzowe znajdowały się w wykonanym przez robotników wykopie pod fundament - przekazał Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej.

Przed południem na budowie pojawił się patrol saperski i wstrzymano ruch na ulicy Płochocińskiej. Jak poinformował Jerzy Jabraszko, "łącznie w wykopie znaleziono 10 granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej". Po wydobyciu niewybuchów saperzy wywieźli je na poligon.

Informowaliśmy także o niewybuchu znalezionym na placu budowy przy ulicy Prostej:

Podczas prac budowlanych przy ulicy Prostej znaleziono niewybuch
Podczas prac budowlanych przy ulicy Prostej znaleziono niewybuchMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Stołeczna straż miejska

Pozostałe wiadomości