Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Awaria w alei Waszyngtona. Woda podmyła torowisko

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Awaria wodociągowa w alei WaszyngtonaTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plAwaria wodociągowa w alei Waszyngtona

Na Pradze Południe doszło do awarii magistrali wodociągowej. Pod wodą znalazła się część jezdni i torowisko w alei Waszyngtona. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekazało, że nie ma konieczności wstrzymywania dostaw wody do pobliskich budynków.

- Chodzi o odcinek pomiędzy Kinową a Grenadierów. Na jezdni w kierunku centrum zalane jest torowisko i pasy ruchu. Tramwaje będą kierowane na objazdy - relacjonował w poniedziałek przed południem Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Informację o awarii potwierdzał również Marek Smółka, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Mamy silny wypływ wody, który obejmuje połowę jezdni i torowisko. Nasza ekipa została wysłana na miejsce. Będziemy oceniać skalę tej awarii i starać się, by jak najszybciej usunąć jej skutki - mówił Smółka.

MPWiK poinformowało potem, że doszło do awarii magistrali wodociągowej z żeliwa szarego o średnicy 400 milimetrów. Pracownicy spółki zatrzymali wyciek wody i zajęli się już usuwaniem skutków. - Nasze działania nie powodują przerwy w dostawach wody - podkreśla Smółka.

Po godzinie 13 rzecznik przekazał w rozmowie z PAP, że ekipy MPWiK będą teraz lokalizować dokładne miejsce awarii. - Nie wiadomo, ile czasu potrwa naprawa - zastrzegł. 

We wtorek prace związane z usuwaniem skutków awarii są kontynuowane. Jak zapewnił rzecznik MPWiK, dostawy wody do mieszkańców są zabezpieczone dzięki alternatywnej magistrali. Wodociągowcy nie przewidują konieczności ich przerywania.

"Powstał dość duży krater"

Jak opisywał nasz reporter, do awarii doszło na wysokości numeru 41. - Na chodniku, pomiędzy torowiskiem a budynkiem mieszkalnym, powstał dość duży krater. Wylewająca się woda wymywała piasek, który został wyniesiony na torowisko i osiadł na nim. Prawdopodobnie trzeba będzie je odkopać, by przywrócić je do użytkowania. Zebrało się na nim bardzo dużo piachu. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin - ocenił Zieliński.

Na miejscu, oprócz pracowników MPWiK, były w poniedziałek również służby Tramwajów Warszawskich, policja, straż miejska i Zarząd Transportu Miejskiego. - Skrajnie prawy pas ruchu w kierunku centrum jest wyłączony - ostrzegał nasz reporter.

Tramwaje na objazdach

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu tramwajów. Składy linii 9 i 24 w kierunku centrum zostały skierowane na objazdy. Zamknięty odcinek jezdni omijały przez Grochowską i aleję Zieleniecką. Na swoją trasę wracały na rondzie Waszyngtona.

Uruchomiona została jednokierunkowa linia zastępcza na trasie: Wiatraczna 03 - al. Waszyngtona - Rondo Waszyngtona 01. ZTM podał też, że autobusy linii 521 jadące w kierunku krańca Szczęśliwice obsługują wszystkie przystanki w ciągu alei Waszyngtona.

Ruch tramwajowy został przywrócony po godzinie 12.30.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl