Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Ulice

Rusztowania Na Rozdrożu Wiadukt będzie ładniejszy

Ulice

Marcin Gula /tvnwarszawa.plGzymsy na Trasie Łazienkowkiej

Rusztowania przy placu Na Rozdrożu to nie kolejna wielka konstrukcja do wieszania reklam. To miejsce pracy dla robotników, którzy wyrównają gzymsy wiaduktu.

To, czy plac Na Rozdrożu jest wiaduktem, czy raczej przechodzi pod nim tunel, bywa kwestią sporną i zależy od perspektywy. Przyjmując więc na chwilę tę, którą mają kierowcy jadący Trasą Łazienkowską, można powiedzieć, że chodzi o wiadukt.

Rusztowanie stawia firma Grupa Ruszt-mont, która w ramach prac utrzymaniowych zleconych przez Zarząd Dróg Miejskich szykuje się do operacji "wyrównania gzymsów". - Chcemy poprawić estetykę tego elementu - tłumaczy Karolina Gałecka z biura prasowego ZDM.

Poprawiony zostanie wygląd gzymsów zarówno od strony wschodniej, jak i zachodniej. A prace mają skończyć się przed Euro 2012.

Zarząd Dróg Miejskich w kolejne weekendy prowadzi także prace na Trasie Łazienkowskiej. Wyrównywana jest jezdnia.

roody/mz