Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Rowerzystka odbiła się od auta. Wypadek nagrała kamera

  TVN Warszawa

  Autowizja.plDo zdarzenia doszło na Ursynowie

  Wypadek rowerzystki na Ursynowie. Pokonując ulicę Płaskowickiej kobieta uderzyła w bok przejeżdżającego auta i odbiła się od niego z dużą siłą. Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w jednym z samochodów.

  "Skrzyżowanie Płaskowickiej i Polskie Drogi, Ursynów. Starsza pani była na przejeździe dla rowerów - miała pierwszeństwo. Niestety została potrącona przez kierowcę Opla Corsy" - czytamy w opisie zdarzenia, które zarejestrowała w środę rano kamera umieszczona w aucie jednego z twórców serwisu Autowizja.pl.

  Na udostępnionym nam filmie (publikujemy ku przestrodze) widzimy, że na skrzyżowaniu jest spory ruch. Opel jedzie ulicą Płaskowickiej w stronę Natolina. Tuż przed nim w lewo - w ulicę Polskie Drogi - skręca toyota. Kierowca prawdopodobnie nie zauważył zbliżającej się do niego rowerzystki. Dochodzi do zderzenia.

  Kobieta zostaje wyrzucona w górę, po czym upada na jezdnię.

  Robert Koniuszy, oficer prasowy mokotowskiej policji informuje, że funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia. - Kobieta została zabrana do szpitala, miała uraz lewego barku - przekazuje i dodaje, że kierowca opla był trzeźwy.

  kz/b