Rondo ONZ znów będzie rondem


U zbiegu ulic Jana Pawła II, Prostej i Świętokrzyskiej trwa budowa metra, a na powierzchni drogowcy odtwarzają rondo ONZ. Zdążą do poniedziałku?

Jak informuje ratusz, rondo ma zostać otwarte w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl mówi jednak, że przed drogowcami jeszcze sporo pracy.

– Droga od strony Żoliborza dochodzi do skręcających torów tramwajowych i urywa się – relacjonuje. – Trzeba zrobić całą jezdnię, namalować oznakowanie poziome. Jest jeszcze bardzo dużo pracy – dodaje reporter.

W Prostą i Świętokrzyską za rok

Wcześniej odtworzona została jezdnia w kierunku Żoliborza, a tory tramwajowe ułożone są w dawnym miejscu. Gotowe są też rozjazdy prowadzące w nową, planowaną Prostą. Ta ma być otwarta dopiero w 2014 roku.

Nadal zamknięta jest też Świętokrzyska. W związku z modernizacją, ma być zamknięta do przyszłego roku.

Pod ziemią powstaje stacja

Pod Rondem ONZ trwają prace przy II linii metra. Robotnicy wybudowali już perony stacji i niemal wszystkie pomieszczenia. Trwają wykończenia.

W pomieszczeniach środkowej części obiektu zamontowane zostały drzwi. Instalowane są systemy przeciwpożarowe i kamienna okładzina.

Gotowych jest również osiem wyjść ze stacji. Trzy kolejne powstaną, gdy zostanie przełożony ruch z zachodniej jezdni al. Jana Pawła II na docelową nitkę.

Tak wygląda budowa stacji Rondo ONZ, którą niedawno zwiedzali mieszkańcy:

Zwiedzanie stacji rondo ONZ
Zwiedzanie stacji rondo ONZMarcin Gula/ tvnwarszawa.pl

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości