Można poszerzać ul. Marsa

Ulice


Wąskie gardło na ul. Marsa, które powoduje ogromne korki na oddanym niedawno węźle, może wreszcie zniknąć. Wojewoda wydał pozwolenie na poszerzenie arterii aż do ul. Żołnierskiej - dowiedziała się TVN Warszawa.

- Zezwolenie dotyczy odcinka od ulicy Naddnieprzańskiej do skrzyżowania Marsa – Rekrucka – Żołnierska – informuje Ivetta Biały, rzecznik wojewody mazowieckiego. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor, czyli ratusz może przystąpić do prac. Projekt zakłada budowę dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Przejmowanie działek

Jednocześnie Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapowiada podpisanie umowy z wykonawcą w ciągu miesiąca. Niezależnie od procesu przejmowania działek przez inwestora, w urzędzie wojewódzkim będą toczyły się postępowania odszkodowawcze. Właściciele, którzy oddadzą działki w ciągu 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, będzie powiększona o 5 proc. wartości nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego. W przypadku budynków mieszkalnych wysokość odszkodowania będzie dodatkowo powiększona o 10 tys. zł.

Wąskie gardło

Budowa węzła Marsa, czyli wielopoziomowego skrzyżowanie ul. Marsa, Trasy Siekierkowskiej i ul. Płowieckiej, zakończyła się pod koniec października. Jednak kierowcy wciąz tkwią w korku, zarówno na estakadzie w stronę Rembertowa, jak i na rondzie. Zdaniem ekspertów, węzeł nie spełnia swojej funkcji m.in. dlatego, że ul. Marsa zwęża sie zaraz za węzłem. Teraz jest szansa, że ulica zostanie poszerzona.

mjc/ec