Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

TVN Warszawa | Ulice

Uciekał quadem bez badań. Wjechał do rowu. Policja: miał 0,4 promila

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło w Otwocku

44-latek z pasażerem, bez kasków, na quadzie. Gdy zobaczył policję, zaczął przyspieszać. Okazało się, że ma 0,4 promila alkoholu we krwi.

Policjanci z otwockiej drogówki patrolowali okolice Kołbieli. Zauważyli jadącego quadem kierowcę, który wiózł pasażera. Żaden z nich nie miał na głowie kasku, dlatego funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Stracił panowanie, zjechał ze skarpy

"Kierowca na widok mundurowych nie zatrzymał się, przeciwnie jeszcze zwiększył prędkość pojazdu i zaczął uciekać. Przyspieszając, nagle stracił panowanie nad quadem i zjechał ze skarpy wpadając do rowu przy poboczu drogi" - przekazała policja w komunikacie. Jak dodano, nikomu nic się nie stało.

Po wylegitymowaniu kierowcy okazało się, że to 44-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. "Badanie alkomatem wykazało, że kierował w stanie po użyciu alkoholu miał 0,4 promila. Kierowca quada tłumaczył się, że wyjechał na chwilę zrobić zakupy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, zaś pojazd zabezpieczono na parkingu depozytowym" - poinformowała policja.

44-latkowi zatrzymano prawo jazdy. "Usłyszał on zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto mężczyźnie zarzuca się kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, bez kasku ochronnego, pojazdem bez ważnych badań technicznych" - uzasadniła policja.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o wypadku z udziałem kierującego hulajnogą:

Kierujący hulajnogą zderzył się z autobusem
Kierujący hulajnogą zderzył się z autobusemLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości