Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  "Chciał potrącić policjantów, funkcjonariusz oddał strzał"

  TVN Warszawa

  Rzecznik policji o akcji na targowiskuTVN24
  wideo 2/2

  Przy Bakalarskiej policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód. - Kierowca chciał potrącić funkcjonariuszy. Jeden z nich oddał strzał - informuje rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

  Do zdarzenia doszło przed południem przy targowisku.

  - Policjanci realizowali działania związane z akcyzą. Chcieli zatrzymać pojazd do kontroli - informuje Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

  "Auto porzucone"

  Jak zaznacza, kierowca auta nie dostosował się do ich poleceń. - Chciał potrącić policjantów. Jeden z funkcjonariuszy oddał strzał w kierunku pojazdu. Po kilkuset metrach auto zostało porzucone na jednej z poprzecznych ulic do Bakalarskiej - podaje Marczak.

  Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl, auto zostało porzucone przy Hejnałowej. - To citroen, wbił się w ogrodzenie prywatnej posesji, zniszczył płot. Samochód nie ma powietrza w lewej, tylnej oponie - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Najprawdopodobniej opona została przestrzelona.

  I dodaje, że na miejscu jest kilka radiowozów.

  Do poszukiwań funkcjonariusze ściągnęli psa tropiącego. - Mniej więcej po godzinie mężczyznę udało się zatrzymać - poinformowała reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz.

  To 45-letni Gruzin. Jeśli usłyszy zarzuty, będzie odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariuszy.

  ran/pm